kontenery sanitarne

Przenośne kontenery socjalne na budowę i nie tylko

Rozwiązanie, jakim są kontenery socjalne, choć kojarzone zazwyczaj z placem budowy zapewniają szereg możliwości związanych z prowadzeniem działalności i świadczeniem usług o różnym charakterze. Obiekt tego typu może być zaprojektowany indywidualnie, tak by spełniał oczekiwania inwestorów i sprawdzał się w swojej roli. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, które pozwalają na wygodne korzystanie z przestrzeni.

Indywidualne dostosowanie obiektów

W naszej ofercie dostępne są gotowe moduły sprawdzające się idealnie jako kontenery socjalne na budowę i nie tylko. Dodatkową dostępną usługą jest indywidualny projekt, który pozwala na dowolne dopasowanie konstrukcji do potrzeb. Kontenery socjalne mogą składać się z pojedynczego lub większej ilości modułów. Zarówno wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny jest realizowany zgodnie z potrzebami inwestora. W takim obiekcie może znajdować się szatnia, przestrzeń do spożywania posiłków, ale również sanitariaty, układ pomieszczeń oraz umiejscowienie głównego wejścia i okien są dowolne. Kontener może być dodatkowo wyposażony w klimatyzację i ogrzewanie. Konstrukcja posiada izolację, która latem chroni przed nagrzewaniem, a zimą przed nadmiernym wychłodzeniem, dzięki temu z obiektu można korzystać przez cały rok.

Gdzie sprawdzają się kontenery socjalne?

Rozwiązanie sprawdza się idealnie na placach budowy, gdzie zazwyczaj brakuje obiektów pozwalających na zmianę odzieży ochronnej oraz swobodne wykorzystania przerwy w pracy na zjedzenie posiłku. Plac budowy to specyficzne i często niebezpieczne miejsce, które wymaga ścisłego przestrzeganie BHP, dlatego obiekty socjalne w takich miejscach są niezbędne. Mobilne kontenery sprawdzą się również np. na otwartych basenach, campingach, obiektach sportowych, zastosowanie jest niemal dowolne. Dużą zaletą tego rozwiązania jest jego niezwiązana z gruntem forma, która usprawnia realizację i pozwala na posadowienie obiektu niemal w każdym miejscu. Możliwość transportu jest niezwykle przydatna w przypadku budownictwa, kończąc inwestycję, można w łatwy sposób zmienić lokalizację obiektu, wystarczy do tego odpowiedni pojazd wyposażony w HDS.