domy z kontenerów

7 najczęściej zadawanych pytań o domy z kontenerów

Kontenery mieszkalne stają się coraz popularniejsze, głównie dzięki niewygórowanej cenie oraz niezwiązanej z gruntem formie. Wraz ze zwiększonym zainteresowaniem pojawia się wiele pytań o domy z kontenerów, a większość z nich się powtarza, dziś odpowiemy na te, które padają najczęściej.

Domy z kontenerów – najważniejsze informacje

Nasze biuro obsługi jest dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 17:00, w każdej chwili można się z nami skontaktować i uzyskać najważniejsze informacje dotyczące oferowanych przez nas produktów. Zapraszamy do kontaktu, ale również do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów, które zawarliśmy w tym wpisie.

1. Jakie wymiary ma kontener mieszkalny?

Wymiary pojedynczego kontenera to 6055 x 2435 x 2850 mm oraz 2500 mm wysokości. To jednak nie wszystko, co można osiągnąć, stawiając na takie rozwiązanie. Kontenery mieszkalne można dowolnie ze sobą łączyć (w parterze lub piętrowo) tworząc w ten sposób przestrzeń spełniającą indywidualne potrzeby.

2. Czy jest możliwość zaprojektowania obiektu od podstaw?

Oferujemy usługę projektowania na życzenie. Należy pamiętać o tym, że każdy obiekt będzie opierał się o pełnowymiarowe kontenery mobilne. Modyfikacjom może podlegać ilość kontenerów, ustawienie względem siebie oraz lokalizacja pomieszczeń, w tym instalacji elektrycznej i wodno-sanitarnej. Dostosować można również wygląd zewnętrzny oraz usytuowanie i wielkość przeszkleń. Warunkiem zmian jest niezaburzanie konstrukcji pojedynczych kontenerów.

3. Czy dostępne jest dodatkowe wyposażenie?

Wszystkie kontenery mieszkalne na życzenie mogą być wyposażone w rolety, klimatyzację, ogrzewanie i wentylację. Zamawiając obiekt, za opłatą można dobrać udogodnienia, które dodatkowo wpłyną na komfort użytkowania obiektu.

4. Jak przygotować działkę pod posadowienie kontenera?

Podstawą jest doprowadzenie mediów, które umożliwią komfortowe użytkowanie obiektu. Źródła energii i wody mogą być dowolne, mogą pochodzić zarówno z lokalnej sieci, jak i z własnej instalacji fotowoltaicznej lub w przypadku wody studni. Ważnym elementem jest również gospodarowanie ściekami, można postawić na budowę własnej ekologicznej oczyszczalni.

5. Formalności urzędowe

Domy z kontenerów mogą być posadowione na podstawie zgłoszenia, w tym przypadku zgodnie z prawem, obiekt może stać na działce do 180 dni, po tym czasie wymaga przestawienia i ponownego zgłoszenia. Takie wymagania dotyczą konstrukcji niezwiązanych z gruntem. Innym sposobem jest uzyskanie pozwolenia na budowę, w tym przypadku obiekt może być trwale związany z gruntem, czyli posadowiony na fundamentach.

6. Co wpływa na koszt domów z kontenerów?

To rozwiązanie jest znacznie tańszą alternatywą tradycyjnych mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Zarówno wielkość, jak i funkcjonalność kontenerów jest porównywalna do mieszkań jednak cena i czas oczekiwania zdecydowanie niższe. Warto pamiętać również o tym, że na ostateczną cenę ma wpływ ilość połączonych ze sobą kontenerów oraz dobrane udogodnienia. Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny.

7. Czy kontener mieszkalny można w przyszłości przetransportować?

Największą z zalet rozwiązania jest możliwość zmiany lokalizacji. Kontenery modułowe można w przyszłość przetransportować bez względu na to z ilu elementów powstały. Cały proces jest nieco bardziej wymagający od pierwszego transportu, głównie ze względu na wyposażenie, które trzeba przewieźć w większości oddzielnie.