kontenery modułowe

Kontenery modułowe – stwórz własną przestrzeń

Innowacyjnym rozwiązaniem, które stale zyskuje na popularności, są kontenery modułowe, które można dopasowywać do własnych potrzeb. Konstrukcje łączą wiele zalet a od początku swojego istnienia przeszły prawdziwą metamorfozę, dziś stanowią funkcjonalne przestrzenie o niemal dowolnym metrażu. Obiekty tego typu rozwiązują również wiele problemów związanych z możliwością zabudowy działek, ponieważ nie są trwale związane z gruntem. Jakie jeszcze zalety mają przenośne kontenery i w jakich sytuacjach się sprawdzają?

Powierzchnia dopasowana do indywidualnych potrzeb

Kontenery modułowe można dowolnie ze sobą łączyć tak, by osiągnąć powierzchnię i wewnętrzny układ zgodny z oczekiwaniami inwestora. Indywidualne dopasowanie pozwala tworzyć przestrzenie, które sprawdzają się w działalności o różnym charakterze, a nawet do życia codziennego. Coraz większą popularnością cieszą się przenośne kontenery mieszkalne, które są świetną alternatywą dla tradycyjnych mieszkań. Obiekt tego typu jest zdecydowanie tańszy od kawalerki, a dodatkowo realizacja jest o wiele szybsza. W przypadku mieszkań zazwyczaj kupuje się “dziurę w ziemi”, a następnie czeka nawet 2-3 lata na powstanie osiedla. Wybierając kontener, można bardzo zaoszczędzić na czasie, ponieważ realizacja trwa zazwyczaj tylko kilka tygodni. Decydując się na taki obiekt, można wybrać gotowe moduły lub postawić na indywidualny projekt, dopasowany do potrzeb domowników. Przenośne kontenery można łączyć ze sobą w linii parterowej, ale również piętrowej, wybór należy do inwestora i zazwyczaj kierowany jest możliwościami działki.

Proste rozwiązanie – kontenery modułowe

Takie rozwiązanie kryje wiele zalet, jedną z nich jest niezwiązana z gruntem forma, dzięki której zarówno ilość formalności, jak i prace związane z przygotowaniem terenu są ograniczone niemal do minimum. To wszystko sprawia, że czas realizacji inwestycji jest o wiele krótszy niż w przypadku obiektów budowanych w tradycyjny sposób. Istotnym elementem jest przygotowanie działki, a dokładniej doprowadzenie niezbędnych mediów, czyli prądu, wody i kanalizacji. Wielu inwestorów stawia na ekologiczne rozwiązania i wraz z posadowieniem kontenera buduje instalację fotowoltaiczną, pompę ciepła, a nawet magazyn energii.