mieszkanie w kontenerze

Mieszkanie w kontenerze – 5 zalet tego rozwiązania

Wiele osób pragnie spełnić swoje marzenie o własnych czterech kątach jednak nie zawsze ma do tego odpowiednie predyspozycja związane z działką lub budżetem inwestycyjnym, w takich sytuacjach warto rozważyć mieszkanie w kontenerze. To coraz popularniejszy sposób na zastąpienie domów i mieszkań budowanych w tradycyjny sposób. Wraz z rozważaniem takiego rozwiązania pojawia się wiele pytań, na kilka odpowiedzieliśmy we wpisie → 7 najczęściej zadawanych pytań o domy z kontenerów. Tym razem skupimy się na zaletach, którymi wykazują się kontenery mieszkalne.

Zalety mieszkania w kontenerze

Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest mieszkanie w kontenerze, ma wiele zalet, które przemawiają za wyborem metalowej konstrukcji do uwicia gniazdka dla siebie i rodziny. Rozważając tego typu inwestycję, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, by móc w pełni cieszyć się swoim wyborem. Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najważniejsze zalety rozwiązania.

1. Szybka realizacja

Budowa domu z kontenera trwa kilka tygodni, kluczowym elementem jest podjęcie decyzji związanych z jego ostatecznym projektem oraz przygotowanie działki przez inwestorów. Pace konstrukcyjne rozpoczynają się dopiero w momencie, gdy projekt jest ostatecznie zaakceptowany przez zamawiającego.

2. Wykorzystanie potencjału działki

Wiele działek pomimo przyjaznej okolicy, pięknych widoków, czy idealnej odległości od miasta nie może być wykorzystana na działkę budowlaną ze względu na to, że jest np. zbyt mała. Mieszkanie w kontenerze nie musi być związane z gruntem, co znacznie ułatwia załatwienie spraw urzędowych związanych z posadowieniem konstrukcji.

3. Łatwy transport kontenerów

Choć dom wydaje się czymś trwale związanym z gruntem i niemal dożywotnim wyborem miejsca, kontenery modułowe można transportować, co pozwala zarówno zmienić miejsce ustawiania nawet na inne miasto, ale również sprzedaż modułów w przyszłości.

4. Mieszkanie w kontenerze – indywidualny projekt

W naszej ofercie dostępne są gotowe moduły oraz usługa indywidualnego projektowania, która sprawdza się idealnie w przypadku kontenerów mieszkalnych. Podczas projektowania można dowolnie łączyć kontenery w parterze lub piętrowo oraz modyfikować podział i lokalizację pomieszczeń wewnątrz. Mieszkanie w kontenerze może składać się z dowolnej ilości modułów, tworząc w ten sposób powierzchnię spełniającą indywidualne potrzeby inwestorów.

5. Rozsądna cena

Taka inwestycja jest zdecydowanie tańsza od domów budowanych tradycyjną metodą oraz mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Wykorzystywany system, materiały oraz niezwiązana z gruntem forma minimalizuje koszty, dzięki temu rozwiązanie jest dostępne dla szerszego grona inwestorów.

To 5 podstawowych zalet rozwiązania, jakim są domy z kontenerów, które przemawiają za ich wyborem. Najbardziej docenianymi z nich są szybka realizacja oraz cena. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.